Peugeot Pure

Studie automobilu pro megalopoli budoucnosti. Je to čistá esence automobilu. Nic zbytečného, pouze podvozek, kola, sedadla a zbytek plochy je pro Vaše potěšení.

Nedostatek volných veřejných ploch bude největším problémem megalopolí budoucnosti. Jakékoli místo pro hry, piknik, opalování atd. bude problém najít. Peugeot Pure Vám poskytuje právě tento prostor. Sedadla jsou zavěšena, takže můžete využít celou délku automobilu. Odsuňte sedadla nahoru a máte k dispozici vlastní „pokoj o velikosti 3×1,6 m, kdekoli budete chtít.

Podvozek je osazen 4 identickými kolovými jednotkami (každé kolo je poháněno a zatáčí). Každá tato jednotka sestává z elektrického motoru, brzdy i pérování. Automobil je řízen „po drátě“ ruční jednotkou (např. jako u Playstationu). Identické kolové jednotky zlevňují a zjednodušují stavbu vozu. Maximální rychlost je omezena na 50 km/h, takže není potřeba instalovat airbagy. V případě nárazu se prostě sedačka zhoupne a vyrovná tak přetížení způsobené nárazem. Na své cesty si s sebou můžete vzít cokoli, protože zavazadlový prostor je prostě v celém autě.

Tento návrh byl vytvořen pro Peugeot Design Contest 2008.